Rola dobrego montażu filmu weselnego

Decydując się na uwiecznienie ślubu i wesela na nośniku filmowym, powinniśmy rozważyć wynajęcie do tego celu profesjonalisty. Prezentujemy poniżej kilka powodów dla których, w naszym mniemaniu, warto zastanowić się nad wydaniem pieniędzy na kamerzystę przy ważnych uroczystościach rodzinnych.

Pierwszym, najważniejszym aspektem, który przychodzi na myśl przy rozważeniu najęcia kamerzysty do filmowania uroczystości to profesjonalizm wykonania usługi.

5145132092_f48ea27414Profesjonalista zapewne zna się wiele lepiej na obsłudze sprzętu do kamerowania, więc nie będzie ryzyka, że część uroczystości przepadnie, ponieważ osoba kamerująca zmagała się w tym czasie z obsługą urządzenia, wymianą karty pamięci czy regulacją ostrości.

Kolejnym, wartym wzięcia pod uwagę argumentem jest to, że dobry kamerzysta, z profesjonalnego studio prawdopodobnie brał udział w podobnych uroczystościach setki razy, więc będzie wiedział gdzie się ustawić, jak dobrać kąt filmowania i na co zwracać szczególną uwagę podczas wesela. Nie istnieje więc ryzyko, że część nagrywanej ceremonii będzie niewidoczna, ze względu na złe dobranie regulacji obrazu, złe ustawienie się kamerzysty względem świateł padających przez okna pomieszczenia, czy nietrafnym doborem miejsca kamerowania, zasłoniętym przez członków uroczystości.

Następnym, niebagatelnym aspektem profesjonalnego kamerowania wesela, jest dokonanie fachowej obróbki obrazu, tak zwana postprodukcja. Profesjonalny kamerzysta będzie w stanie przygotować nam z całości materiału filmowego, nagranego podczas uroczystości, dobrze zmontowany dokument, który przedstawi najważniejsze aspekty wesela, pomijając dłużyzny, przygotowania i inne, mało istotne elementy imrezy, które przy odtwarzaniu w gronie rodzinnym zanudziłyby oglądających i skłoniły do przewijania materiału.

Ostatnim argumentem przemawiającym za najęciem profesjonalisty do filmowania uroczystości, jest konieczność oddelegowania któregoś z członków rodziny do funkcji kamerzysty, w wypadku decyzji o samodzielnym uwiecznieniu ceremonii. Nie pozwala to w pełni cieszyć mu się weselem, ponad to, nie będzie on uwieczniony na materiale z uroczystości, czego możemy żałować po latach.

To chyba dość dobre argumenty by zdecydować się na usługi profesjonalistów w zakresie filmowania ważnych dla nas chwil z tak ważnej uroczystości jaką jest ślub i wesele.